Fotografia
obiektyw
Opracował: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczenie różnych wersji obiektywów dla zaawansowanych miłośników fotografii, testy obiektywu sigma.

Osoby które chcą się zająć profesjonalnym robieniem zdjęć przeważnie zaczynają od tak popularnych lustrzanek. Są one w tej chwili najlepszymi aparatami, a jedną z ich cech charakterystycznych jest to, że oddzielnie kupuje się korpus aparatu, a oddzielnie obiektywy. Początkujący fotografowie zaczynają naukę najczęściej od standardowego obiektywu, ale wraz ze zwiększającym się doświadczeniem pojawiają się również nowe potrzeby. Czasami trzeba będzie wykonać zdjęcie czemuś oddalonemu, kiedy indziej ktoś będzie chciał ująć większą panoramę, i jednak standardowy obiektyw w tego typu przypadkach może się nie sprawdzić.
obiektyw aparatu fotograficznego
Opracował: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Fotografia dla tych, którzy dopiero stoją na początku tej przygody

Fotografia towarzyszy człowiekowi stosunkowo długo i to, jak niezmiernie zmieniła swoje oblicze od czasu jej powstania, w zasadzie zdumiewa. Na pewno dobrze jest się przyjrzeć procesom, jakie ją kształtowały i ujrzeć, jak wielki wpływ na świat ma do tej pory. Niegdyś fotografie robiło się rzadko oraz na wielkie okoliczności. Z reguły rodzinne pamiątki przechowywane były w tradycyjnych albumach i swoim czarno – białym pięknem fascynują do dzisiaj. Fotograf był osobą o wyjątkowych kompetencjach, bo umiał obsługiwać aparat, którego ustawienia zawsze były manualne, co jasne.
obiektyw
Opracował: Eugene Romanenko
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób obiektywy marki Sigma wybierają zawodowcy, a jak hobbyści radzą sobie z takim samym zadaniem

Osoby, które od dziecka fascynowały się fotografią bardzo dobrze wiedzą, że bez profesjonalnego sprzętu trudno rozwijać swoje artystyczne pasje. Znawcy podzielają tę opinię, choć zwracają uwagę także na konieczność poznania przynajmniej elementarnych definicji odnoszących się do techniki wykonywania zdjęć. Pewna złota myśl trochę uściśla zaprezentowane przekonanie: pasjonat martwi się nade wszystko o dobrej jakości sprzęt oraz osprzęt, a prawdziwy geniusz o... właściwie światło.
canon

Doskonałe na podarunek

Optyka w fotografii odgrywa kluczową rolę, wobec tego również wybór i kupno obiektywu należy do jednych z najważniejszych składników w kompletowaniu przyrządu fotograficznego. Firma Canon od lat jest traktowana za jedną z lepszych, które zajmują się wyrabianiem sprzętów lustrzanek. Słyną także z godziwej jakości obiektywów canon jakie jest możliwość dostosować do własnych indywidualnych zainteresowań i wielkości portfela. Jeżeli szukamy dobrej jakości obiektywu canon winniśmy liczyć się z faktem, że jego cena będzie nieco większa niż nam się mogło wydawać.
Profesjonalny aparat fotograficzny
Opracował: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com

Jak stać się solidnym fotografem?

Wielka moda na fotografię jest tak naprawdę nieco śmieszna, ponieważ co poniektórzy ludzie jakby nie patrzeć ostro przesadzają. Chociaż tak czy siak można śmiało powiedzieć, że w bardzo wielu przypadkach faktycznie rewelacyjnie to cykanie zdjęć akurat nam właśnie wychodzi.
fotografia
Opracował: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

Czy możliwe jest, by korzystać z dobrego sprzętu foto nie wydając na to majątku? Jak to uczynić?

Nie każdy fan fotografii posiada środki finansowe odpowiednie na to, ażeby zakupić sobie sprzęt, na jaki tylko ma ochotę. Fotografia to na pewno nie jest tanie hobby. Jakie istnieją sposoby na to, by zdobyć albo móc używać sprzętu fotograficznego, z jakiego będziemy zadowoleni oraz nie stracić na to majątku? Dobrym pomysłem może być wypożyczenie. Można w taki sposób za opłatą używać sprzętu o bardzo dobrych parametrach, na który prawdopodobnie nie byłoby nas normalnie stać.
fotografowanie
Opracował: Jackie.lck
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś początkującym fotografem, to obowiązkowo musisz poznać aktualny spis rekomendowanych obiektywów

Fotografowanie, identycznie jak pieczenie czy gra na gitarze, bywa pasją, której chętnie oddają się tak osiemnastolatkowie, jak i osoby po czterdziestce. O ile uczniowie gimnazjum są w stanie rozwijać swoje umiejętności pod okiem nauczycieli z pobliskich emdeków, to dorośli ludzie nade wszystko zdobywają wiedzę oddając się lekturze artykułów zamieszczonych w sieci i oczywiście blogów oraz forów dyskusyjnych. Bądź co bądź każdy debiutujący fotograf musi poznać nie tylko tajniki robienia ładnych fotografii, ale i wybrać odpowiedni dla siebie, oraz własnych możliwości, sprzęt, w tym również obiektyw.
aparat foto
Opracował: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

Kochasz pstrykać zdjęcia i potrzebujesz właściwego obiektywu? Odwiedź sklep foto!

Fotografia stała się naprawdę popularną dziedziną, a z każdym rokiem przybywa osób zainteresowanych wykonywaniem zdjęć. W obecnych czasach bywa to wyjątkowo łatwe, bowiem do swej dyspozycji mamy technologię cyfrową, fotografie można obrabiać przy pomocy profesjonalnych programów komputerowych, a z zakupem dobrej klasy aparatu nie ma już najmniejszego kłopotu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozwijać swoje fotograficzne zainteresowania!

Branżowe sklepy

Każdy branżowy sklep jest miejscem, do jakiego klienci przychodzą nie tylko dokonać zakupu. W salonie z instrumentami oczekują kontaktu nie tylko ze sprzedawcą, o ile raczej pasjonatem muzyki, który zna dużo riffów, jest w stanie je bezbłędnie zagrać, i podpowiedzieć w wyborze instrumentu, wzmacniaczy, strun i innych. W markecie z materiałami budowlanymi – odwiedzający chce otrzymać nie tylko faktury i zakupów, ale również specjalistycznych porad, doświadczenia i wsparcia, które może wykorzystać we własnych projektach budowy, rekonstrukcji czy innych przedsięwzięć. Dotyczy to również salonów fotograficznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.