Powody, dla jakich opłaca się czytać książki codziennie

O tym, iż czytanie niesie z sobą szereg zysków, nie trzeba nikogo przekonywać. Żeby zatem zainspirować wszystkich leni do czytania książek, przedstawiamy powody, dla jakich opłaci się czytać codziennie.


baza danych
Opracował: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com


Czytanie to nie telewizja i internet. Czytając lektury o tematyce społecznej czy psychologiczne, kształtujemy nasz charakter niezależnie od wieku. Oceniając negatywne i pozytywne zachowania etyczne, konfrontujemy postępowania postaci z własnym sumieniem. Perypetie książkowych bohaterów w wielu przypadkach znakomicie odzwierciedlają nasze sprawy. Sprawia to, iż jesteśmy o wiele bardziej skłonni do refleksji nad decyzjami, jakie już podjęliśmy czy też jakie są przed nami.


Może zainteresują ciebie także

Film – interesująca rozrywka dla każdego

piraci z karaibów skrzynia umarlaka
Opracował: liketearsintherain's buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Patrzenie na filmy to generalnie młoda rozrywka, lecz zadomowiła się niezwykle szybko w domach każdego Polaka. Lubimy patrzeć na filmy, ale nie pogardzimy również serialami. To wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu.


WD


Czytając codziennie pobudzasz wyobraźnię, tworzysz obrazy i filmy, zestawiasz nabytą wiedzę z tym, co już wiesz. Czytanie książek świetnie wzmacnia naszą pamięć. Z każdą nową inFormacją, nasz mózg stwarza nowe połączenia między neuronami, polepsza działanie istniejących i opóźnia proces ich obumierania. Podczas gdy czytasz, Ty i Cały Twój świat zostaje "przeniesiony" w jakieś inne miejsce, więc nie czujesz natłoku kłopotów dnia codziennego. W trakcie czytania, wszelakie błahostki odchodzą w niepamięć. Czytanie książek pomoże Ci myśleć w sposób analITyczny.

Musisz wiedzieć, że nasza strona internetowa (https://it-solve.pl/software-house-wroclaw/) pomoże Ci w zgromadzeniu interesujących wiadomości na jakikolwiek wątek. Ta strona na pewno Ci się będzie podobała.

Im więcej czytasz książek, tym więcej jesteś umiał dostrzec.


Słowo drukowane rozwija oraz kształtuje także Twe inne zdolności - na pewno łatwiej Ci przyjdzie sortować oraz przetwarzać dane. Tym samym aktywizujesz zdolności logiczne, przydatne przy podejmowaniu rozmaitych decyzji, uczeniu się czy też rozwiązywaniu kłopotów.
22/02/05, 07:50:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.