Co dać dziewczynce na komunię?

Co ofiarować dziewczynce na komunię? Z jakiego podarku ucieszy się każda dziewczynka? Jakiego typu podarunki idą "z duchem czasu", natomiast jakie odeszły do lamusa?
Rozpoczął się okres komunii, dlatego najwyższy czas, aby zacząć myśleć o komunijnych podarunkach. A nie będzie to prosta decyzja. W obecnych czasach trudno nadążyć za trendami. Kiedyś wystarczyły rower, zegarek, bądź srebrna biżuteria - hurtownia artykułów jubilerskich dziecięca. Czy taki upominek na komunię dla dzisiaj będzie wystarczający? Współcześnie coraz częściej stawia się z pewnością na elektronikę, albo szeroko zrozumiane gadżety. Na ile więc pośpieszać za modą, a na ile trzymać się zwyczajów?


buty
Opracował: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com


naszyjnik
Opracował: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com


Największy ciężar leży na chrzestnych, dlatego że to oni czują się w obowiązku darowania najbardziej spektakularnego prezentu. Warto mieć świadomość, że nie zawsze medalik czy też Pismo Święte będą tym, o czym śniła nasza chrześniaczka. Być może trzeba postawić na bardziej bajerancki gadżet, zaś klasyczne dewocjonalia dać jako dodatek. W jaki sposób w takim wypadku nie wydać majątku? Nie zawsze musimy kupić nowoczesny ekwipunek, na który wydamy astronomiczne sumy. Czasami bardziej alternatywny, zaś nie koniecznie nadzwyczaj drogi upominek, jest w stanie sprawić identycznie ogromną radość dziecku. Może to być przykładowo sprzęt sportowy czy też fajna wycieczka. Musimy pamiętać, iż podarek komunijny jest wyłącznie uzupełnieniem. Najistotniejszą wartość stanowi na pewno ta duchowa.
Przemyślmy zatem, w jaki sposób możemy wesprzeć nasze dzieci w natłoku wszelakich przygotowań. Być może ciepłe słowo bądź gest wsparcia będzie znaczył dużo więcej, aniżeli dowolny podarunek w rzeczowej formie.
22/01/01, 07:46:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.