Jaką długość powinna posiadać dobra antena CB oraz jak ją najlepiej zamocować?

W czasie dalszych podróży samochodowych, możemy napotkać różnorodnego rodzaju problemy na trasie. Kontrole szybkości, roboty drogowe czy wypadki, to jedynie najpopularniejsze z nich.
Z punktu widzenia kierowcy, prawidłowo mogłoby być, żeby miał on stosownie wcześniej stosowną informację o różnych utrudnieniach.


radiokomunikacja
Opracował: weegeebored


samochody
Opracował: Taner Lantow
Źródło: http://www.flickr.com


Jest to na szczęście możliwe dzięki urządzeniu pod nazwą CB radio. Niestety wybranie odpowiedniego Urządzenia nie jest łatwy. Problem tkwi w tym, że wiele samochodów emituje różnego typu zakłócenia, więc teoretycznie prawdopodobne jest, że konkretne radio (radio z bluetooth) w jednym samochodzie będzie działać perfekcyjnie, jednak w drugim mogłoby być powodem rozstroju nerwowego. Prawda jest taka, że wysoka cena radia CB wcale nie musiałaby gwarantować większej jakości sygnału. Podobnie zresztą jak bardzo długa antena. W większej części wypadków wystarczyłoby taka, która posiada ok. 1 metra długości. W wypadku dłuższych anten, mogłyby się pojawić trudności z czystością sygnału przy większych szybkościach. Stanowczo najlepszą formą montażu jest zrobienie w dachu odpowiedniego otworu, jednak nie wszyscy kierowcy decydują się na tego typu krok. Znacznie częściej kupują anteny o podstawce magnesowej.


Jednak radiokomunikacja znaczy w praktyce o wiele więcej. Dla przykładu do używania różnych sprzętów wymagana jest specjalna licencja. Zaliczają się do nich klasyczne radiostacje, które umożliwiają radiokomunikację na bardzo znaczne dystanse. Jeszcze odmienne sprzęty to te, z jakich mogą korzystać wyłącznie różnego typu służby mundurowe, zatem policja, straż pożarna czy też pogotowie.
Funkcjonuje ponadto radiokomunikacja morska i taka, która jest używana w celach ratowniczych. Tego typu transmisja musi działać idealnie niezależnie od warunków meteorologicznych.
22/06/06, 00:01:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.