Czy buty naprawdę zwracają uwagę drugiego człowieka – czyli to co nosimy na nogach jako element do wywołania pozytywnego pierwszego wrażenia

Buty - powszechne dopełnienie dowolnej garderoby, o którym w przeważającej części wypadków myślimy jedynie pod kątem praktycznym. Buty to jednak coś o wiele więcej niż tylko zabezpieczenie dla stóp.
sukienka
Opracował: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com


Pasek ze skóry
Źródło: http://koszule-meskie.sklep.pl


ogląd - sklep
Opracował: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Wbrew pozorom stanowią one podstawowe narzędzie w procesie budowania swojego określonego wizerunku na zewnątrz. Dowolna sfera obecnego nowoczesnego świata wymaga często innego obuwia. Inne na spotkanie biznesowe, na siłownie, na wycieczkę, na wesele i tak dalej. Przykładów można tu mnożyć w nieskończoność.

Intrygujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie bluzka z haftem, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś interesującego!

Modne buty to ponadto swego typu wyznacznik obycia – posiadanie obuwia, które sygnowane jest znakiem towarowym rozpoznawalnej marki lub producenta automatycznie zwiększa nasz status w konkretnym środowisku. Buty przyciągają uwagę szczególnie, kiedy są nieodpowiednio dobrane do sytuacji. W efekcie modne buty modne buty potrafią zwiększyć jak i zmniejszyć odbiór naszej osoby przez rozmówcę. Wydawać by się mogło, że zwyczajna para obuwia nie może mieć, aż tak dużego wpływu na prezentowanie się. Realia są jednak odmienne. Przypomnijmy sobie ostatni raz gdy w sklepie kupowaliśmy buty – na pewno zajęło nam to o wiele więcej czasu niż przysłowiowe 5 minut.
Podczas wyboru kierowaliśmy się zapewne kilkoma standardowymi pytaniami jak: czy są to modne buty, sprawdź modne buty czy pokazują mój sposób bycia, czy zaznaczają moje zdeklarowanie wobec marki oraz czy określają moja osobę w najlepszym stopniu? Dopiero potem spoglądaliśmy na cenę, a jeżeli odpowiedzi na powyższe pytania były twierdzące to wydatek nie przedstawiał się jako duży, lecz jako priorytetowa inwestycja w siebie i swój rozwój. Jak daje się zauważyć obuwie to bardzo istotna część powszechnej rzeczywistości dla dowolnego klienta, pragnącego wywołać konkretne wrażenie.
21/10/18, 09:05:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.