Okrycia sportowe - czy ubierasz się odpowiednio do ćwiczeń?

Bez względu na to czy biegamy, nurkujemy, szybujemy na paralotni, wspinamy się, łazimy po górach, podróżujemy na rowerze, nartach, czy też łyżwach w wyposażeniu powinny się znaleźć należyte stroje. Jakakolwiek dyscyplina sportu nastręcza uzbrojenia się w dobre spodenki i koszulkę.


Ubrania do uprawiania sportów muszą być wygodne, funkcjonalne i w stosownym formacie. Obuwie do biegania, koszulki, bądź spodnie, to fragmenty każdego odzienia biegacza. Z pewnością powinny być dobrane do warunków pogodowych.

Nie zwlekaj! Zachęcamy - kliknij po szczegóły w hiperłącze i czytaj do woli. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie dużo ciekawych wpisów.

W zimie porządniej jest ubierać się na cebulkę, w lecie stroje do treningów powinny odprowadzać pot. Jeżeli ubiór nie transportuje przyzwoicie wilgoci, to szybko nasiąka i staje się niewygodna do noszenia. Warto więc dostosować koszulki sportowe z nadrukiem do pory roku.

Dobrze mieć koszulkę, która nie jest wykonana z bawełny, a z typowo sportowego materiału, gdyż taki materiał wyraźnie porządniej absorbuje pot przez co czujemy się bardziej komfortowo.

koszulka
Opracował: Stefanie Eisenschenk
Źródło: http://www.flickr.com
Uprawiając sport na świeżym powietrzu, nawet w gorące i wilgotne dni należy pamiętać o zapewnieniu organizmowi perfekcyjnych warunków do ćwiczeń, a więc dopasowaniu właściwego stroju do biegania. Nieodzowne są koszulki do biegania - oferta koszulek z nadrukiem, stworzone z tworzyw naturalnych o odpowiedniej cyrkulacji powietrza i stosownym fasonie. Surowce okryć do biegania stosowane na sezon letni powinny niezwykle dobrze odprowadzać na zewnątrz pot.

Najmniej stosowna do tego jest bawełna, jaka pochłania pot, toteż ubiory sportowe stają się ciężkie i mokre. Buty do biegania powinny być lekkie, dobrane do nogi, miękkie, także komfortowe. Bardzo ważną rzeczą w przypadku odzieży do biegania jest trwałość surowca. Ubrania do uprawiania biegania muszą gwarantować długie ich noszenie i wielokrotne pranie.


W letnie dni dobrze jest wykorzystywać czapki do biegania, chroniącej przed słońcem. Jest możliwość także zakładać opaski na głowę, albo na nadgarstek, by wchłaniały pot.
Nowoczesne tkaniny z jakich wyrabiane są koszulki sportowe z nadrukiem posiadają budowę siatki o różnej zwartości, jaka przepuszcza powietrze i odprowadza pot na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą.
19/09/02, 07:54:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.