Najstosowniejsze buty na uroczystości - nie pomysłu, jakie to mogą być

Wraz z nadejściem wiosny, pojawiają się propozycje uczestnictwa we wszelkiego typu uroczystościach. Ślub kuzynki, komunia siostry, nasza matura czy urodziny na świeżym powietrzu. Te wszystkie okazje wymagają konkretnego kostiumu, panie zazwyczaj zakładają sukienki, dobierają dodatki. Jednak jedną z ważniejszych spraw, do której co niektórzy nie poświęcają należytej uwagi, jest dobór odpowiedniego obuwia.


buty na obcasie
Opracował: Larry Koester
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się na oficjalną uroczystość, należy znaleźć złoty środek przy komponowaniu garderoby - buty muszą być przede wszystkim tożsame z naszym strojem. Jednak ważną kwestią jest również komfort, zwłaszcza w przypadku wesela, trwającego wiele godzin i wymagającego przebywania w nieustającym ruchu na parkiecie. W tym przypadku, dobrze zabrać dwie pary obuwia. Czółenka damskie na wysokim koturnie służyć nam będą w trakcie trwania zaślubin w urzędzie, z kolei na użytek przyjęcia weselnego możemy przebrać się w wygodne, dobrane do stroju balerinki.

Zarówno matura jak i komunia, wymagają od nas znacznie bardziej formalnej i stosownej kreacji. Żakiety, kostiumy, skromne sukienki koktajlowe - to najlepiej przyda się w tym wypadku. Buty również powinny być dobrane, balerinki nawet jeśli komfortowe, nie są za bardzo poważne i formalne. Dobrze założyć czółenka damskie, które optycznie wydłużą nogę, oraz dodadzą charakteru naszej całej kreacji. Można wybrać niski obcas, aby czuć się pewniej, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy gotowe do tego rodzaju obuwia.

Różnego rodzaju urodziny, grille czy inne uroczystości, które usytuowane są na świeżym powietrzu, często mają niezbyt oficjalny charakter. Wtenczas nasz strój może być mocno indywidualny, wygodny, można sobie w nim pozwolić na sporo fantazji. Obuwie typujemy w zależności od podłoża - jeśli czeka nas grill na miękkiej trawie, czółenka damskie się nie przydadzą, w przeciwieństwie do wygodnych tenisówek. Jeżeli są to urodziny lub inne istotne święto dla jubilata, starajmy się unikać obuwia sportowego, ale mimo to wybrać wygodę - balerinki sprawdzą się najbardziej.


codzenie w butach na obcasie
Opracował: Matthias Uhlig
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo iż konwenanse w obecnych czasach uległy rozprężeniu, to nadal nasz wygląd w przypadku istotnych, oficjalnych uroczystości świadczy o naszym dobrym lub złym wychowaniu. Dobrze mieć to na uwadze dobierając kreację i obuwie, gdyż niezwykle łatwo obrazić gospodarza niewłaściwym strojem.
19/06/09, 01:50:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.