Wbrew wszelkim przeciwnościom losu rynek odzieżowy w Polsce jeszcze nie upadł całkowicie

W czasach, gdy duża część firm odzieżowych przekazuje szycie w państwach dalekiego wschodu, takich jak na przykład Chiny czy Wietnam, zdawać by się mogło, że rodzimi wytwórcy ubrań nie mają racji bytu. W końcu koszty robocizny w naszym kraju będą wielokrotnie wyższe niż w dalekiej Azji, i nawet uwzględniając wysokie koszty transportu opłaca się tam szyć odzież i ubrania. Jednak pomimo wszelkich przeciwności losu rynek odzieżowy w Polsce jeszcze nie upadł całkowicie.
nasz serwis www
Opracował: Wójcik
Źródło: Wójcik
Rzecz jasna nie jest to produkowanie na taką skalę, jak na rynkach wschodnich, lecz szacuje się, że ponad 100 tysięcy osób pracuje w tej branży. Branży, która jeszcze kilka lat temu była w bardzo głębokim kryzysie, gdy zakłady odzieżowe upadały z dnia na dzień, a te, którym udało się zostać na powierzchni dokonać musiały głębokich zmian, żeby utrzymać się na rynku. Jak pokazały jednak ostatnie lata, przedsiębiorstwa produkcyjne, jakie miały jakiś pomysł na zagospodarowanie swojego potencjału i przede wszystkim nie bały się nowości, osiągnęły sukces i dzisiaj trudno im nadążyć z realizacją zleceń.


Polski odzieżowy przemysł jest bardzo rozdrobniony. Przeciętny producent odzieży damskiej, dziecięcej czy męskiej zatrudnia od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Porównując to z azjatyckimi krajami, w których w jednej szwalni może pracować blisko tysiąc pracowników, jest to raczej niewiele, i to również stało się jedną z przyczyn, dla jakich największe odzieżowe sieci nie chcą zlecać u nas swojej produkcji. Jednak nie tylko wielkie brandy z branży odzieżowej są na rynku. Jest wielu mniejszych producentów odzieży, którzy nie są gotowi aby korzystać z rynku Azjatyckiego i nasze polskie szwalnie, są dla takich firm świetną alternatywą. Dodatkowe informacje.


Może zainteresują ciebie także

Czy konieczna nam okazuje się być odzież do gastronomii?

odzież medyczna sklep internetowy
Opracował: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podejmiemy jakąś pracę, powinniśmy uzyskać świadomość, że jesteśmy do niej odpowiednio przyszykowani. Ważne jest tu przyszykowanie merytoryczne oraz zdobyte zdolności, ale także powinno się zatroszczyć się o dobry ubiór.


Kiedy niezbędna nam odzież medyczna sklep internetowy prezentuje różne jej rodzaje


Nim będziemy podejmować się wykonywania zleconych nam obowiązków, musimy się odpowiednio do nich przyszykować, przez kupienie odpowiedniej odzieży.

odzież
Opracował: Gatta
Źródło: Gatta
W przypadku zamówień na kilkadziesiąt tysięcy sztuk ciężko byłoby znaleźć firmę, która dałaby sobie radę z tak dużą ilością. Poza tym niestety nadal dużą rolę odgrywają koszty produkcji, chociaż nikt nie chce przyznać, że Azja(zobacz koszule azjatyckie) jest konkurencyjna, bo robotnicy są nadmiernie wyzyskiwani, a o normach bezpieczeństwa w większości zakładów nikt nawet nie słyszał. Polskie odzieżowe firmy zaczęły się specjalizować w odzieży roboczej i firmowej, a także w szyciu na zamówienie luksusowych marek. Sporo francuskich czy włoskich firm przekazuje produkcję swoich wyrobów w polskich zakładach, dzięki czemu ten rynek zaczął się powoli znowu podnosić.
20/06/11, 08:45:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.