Internet niegdyś i dziś – w którym kierunku podążamy?

Jeszcze kilka lat wstecz Internet używany był przeważnie do tego, ażeby podtrzymywać kontakty ze znajomymi, poszukiwać rozrywki oraz informacji na przeróżne atrakcyjne dla nas tematy. Obecnie sytuacja przedstawia się nieco inaczej, gdyż Internet stale się rozwija, dostęp do niego posiada coraz liczniejsze grono osób z całego świata, a zakres jego możliwości ciągle się poszerza. W którym kierunku postępuje jego rozwój?


internet, technologie
Źródło: freepik.com
Nie trudno zaobserwować, iż Internet coraz bardziej jest nam potrzebny w codziennym funkcjonowaniu. To właśnie online weryfikujemy rozkład jazdy pociągów, kupujemy bilety samolotowe, bookujemy hotele, płacimy rachunki, dokonujemy zakupów… Rozwój Internetu postępuje naprawdę prędko, co wynika po części z tego, że coraz więcej firm dostrzega w tym swoje szanse na dodatkowe zyski lub exe solar oszczędności kosztów- więcej na ten temat: alterWEB Podmioty bankowe coraz chętniej promują własne mobilne czy internetowe platformy, by zredukować liczbę kosztownych placówek do potrzebnego minimum. Firmy reklamują się coraz chętniej w sieci, gdyż marketing mobilny i internetowy to tańsze i bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż audio reklama - (muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie) standardowa. Popularne stają się również różnego typu gry, programy oraz platformy, jakie coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze parę lat wstecz. Zmiany tego rodzaju można mnożyć niezwykle długo. Ten temat szerzej opisano tu- mobliny


laptop, internet, strona www
Opracował: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być jednakże świadomym tego, że rozwój sieci niesie za sobą też szereg zagrożeń. Mowa nie tylko o ewentualnych uzależnieniach, jakie nie są obecnie niczym niezwykłym, ale też szeregu innych niemiłych konsekwencjach. Powinniśmy wspomnieć przede wszystkim o zagrożeniu wiążącym się z kradzieżą danych osobowych oraz włamaniami systemów bankowości internetowej. Mimo stale rosnących zabezpieczeń, hakerzy nieustannie znajdują efektywne sposoby funkcjonowania. Powinniśmy więc używać niełatwe do złamania hasła i sprawnie nimi zarządzać za pomocą pomocnych narzędzi przykładowo chrome hasła. Pomyśleć trzeba także o zabezpieczeniu swego komputera jak i telefonu- pomoc znajdziesz tu: alterweb.pl/-jak-zabezpieczyc-haslem-przegladarke-google-chrome.
21/06/29, 08:46:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.