Czy stary komputer jest już w zupełności do wyrzucenia? Zdaje się, że nie. Potrzeba nieznacznych ulepszeń, by zyskał nową jakość

Inwestując trochę pieniędzy, jesteście w stanie tchnąć w waszego starego kompa nowe życie – starczy zamontować właściwe podzespoły.

Jak nie chcecie zmieniać przeznaczenia przechodzonego komputera, ale stale korzystać z niego jako z głównej maszyny, musicie wykonać przemyślany upgrade sprzętu. Mamy konkretne rozwiązania dla każdego typu sprzętu.
Jak można poprawić komputer biurowy? Prosty komputer biurowy musi spełniać tylko najbardziej nieskomplikowane wymagania, bo nie służy do niczego więcej oprócz pisania, korzystania poczty i wyszukiwania w Internecie. Z reguły wystarczy zamontować w nim większą ilość pamięci operacyjnej – od 2 do 4 gigabajtów. Jeżeli trudnością jest prędkość uruchamiania programów, to gigantyczne przyspieszenie zapewni montaż małego SSD wielkości 32 GB.

strona wyświetlona na laptopie
Opracował: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com
Troszkę odmienna dziedzina to komputer multimedialny. Wymagania wobec komputera do oglądania filmów i zdjęć są niewiele wyższe niż wobec biurowego peceta. Również tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie cztery Gigabajtów pamięci operacyjnej. SSD zaś powinien zagwarantować dość miejsca na aplikacje multimedialne, lecz sześćdziesiąt cztery Gigabajty to większa liczba niż dosyć, bo do zapisania muzyki i filmów wystarczy klasyczny dysk twardy.

Zapewniamy Ci darmowy wgląd do nowych niebywale ciekawych wpisów, które umieściliśmy na innej stronie. Wystarczy tylko wejść w podany link.

Możemy również nabyć niedrogą kartę graficzną średnie klasy, bo coraz większa ilość programów wykorzystuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając dzięki temu procesor główny (CPU).

Może zainteresują ciebie także

Sprzęty komputerowe – ich plusy i niedoskonałości|korzyści i problemy powiązane z ich wykorzystaniem

sprzęt komputerowy
Opracował: Luk Tittmann
Źródło: http://www.flickr.com
Komputery, laptopy, serwery – ma z nimi do czynienia dzisiaj praktycznie każdy. Nie ma chyba osoby, która nie korzystałaby przynajmniej raz z tych najnowszych zdobyczy techniki. Aktualnie już nawet paroletnie dzieci mają przecież swoje laptopy i tablety, na których grają, bawią się, przygotowują się na zajęcia. Uczniowie korzystają z nich pisząc wypracowania i rozwiązując zadania z matematyki bądź z fizyki. Z kolei dorośli – pracują. Często jednak to już maluchy lepiej znają się na tego typu sprzęcie niż dorośli. Doskonale wiedzą, jak je obsługiwać i jak sobie z nimi radzić.


Zdecydowanie inna sprawa to komputer dla gracza. Komputer dla gracza potrzebuje mocy, mocy i jeszcze raz mocy. Potrzebna będzie właściwa nowa płyta główna i nowa karta graficzna. Z pewnością, ażeby nie zwalniać peceta przyda się jeszcze napęd SSD (chociażby sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Miej więc na uwadze, że niekiedy taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeżeli takiego wymagasz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple
Opracował: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast już Twój sprzęt do niczego się nie przydaje to można z niego przykładowo zrobić wentylator. Jak? Żeby poczuć delikatną świeżość w upalne dni, wcale nie musicie zakupić klimatyzatora. Parę ruchów wystarczy, by ze starego wentylatora CPU wykonać stołowy wentylator. Oto co powinniśmy zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny oraz czerwony kabel (zobacz obciążalność prądowa kabli) z izolacji. Te same kroki powtórzcie w przypadku wentylatora. W dzisiejszych czasach musicie tylko połączyć ze sobą przewody i odpowiednio je zaizolować. Ważna uwaga: nie każdy wentylator będzie działał po podłączeniu do gniazda USB komputera – tu pomoże tylko metoda prób oraz błędów.
19/10/22, 14:30:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.