Jak zorganizować wyprawę w góry? Na co zwrócić uwagę? Jak dobrać plecak i rękawiczki na zimę, jakiego rodzaju będą najlepsze?

Jak mamy w planach zimowe wędrówki w góry to należy pomyśleć o wielu kwestiach. Wędrówki po górach o tej porze to coś zupełnie odmiennego niż w porze letniej, jak jest gorąco oraz poza burzą właściwie nie ma żadnych zagrożeń. Zima to co innego, bo należy uważać na różnorakie zjawiska atmosferyczne, jakie mogą sprawiać kłopoty. W niniejszym artykule skupimy się na 2 elementach, które są niezbędne, jeżeli planujemy wyprawę w góry. Jednym z tego rodzaju elementów jest plecak, kolejnym rękawiczki zimowe.
Wybór plecaków jest bardzo różny, faktycznie wiele jest zależne od tego, na ile dni w góry się wybieramy. Jak chodzi o jednodniowe wyprawy to bardzo dobrze wybrać plecak wz 93, który jest lekki. Na tego rodzaju niezbyt długą wyprawę, bez wspinania, musi wystarczyć plecak około piętnastu-dwudziestu litrów. Jeżeli mowa o wspinaniu to bardziej korzystny będzie plecak większych rozmiarów, w okolicach dwadzieścia pięć-trzydzieści litrów, jaki można zostawić pod ścianą, jesteśmy w stanie się również w nim wspinać. Plecak na kilkudniowe chodzenie po górach powinien być już inny. Musi mieć pojemność 35-50 litrów, ale 10-15 litrów to już musi być komin, jaki można skompresować. W zestawie dobrze jak znajduje się wygodna odpinana klapa. Waga takiego plecaka musi mieć poniżej 1,5 kilograma.


Może zainteresują ciebie także

Jakimi zasadami się kierować przy wybieraniu asortymentów, które powinny być najwyższej jakości.

big star
Opracował: Big Star
Źródło: Big Star
Większość osób chce, żeby towary jakie kupują były trwałe, solidne i mogły długo służyć. Poza tym, jeśli będzie chodzić o odzież i obuwie, niezwykle istotne jest, żeby odpowiednio wyglądały i nadążały za szybko zmieniającymi się trendami. Choć tak naprawdę są rodzaje odzieży, które mimo upływu lat niezmiennie są kupowane przez kolejne pokolenia klientów, a chodzi tu rzecz jasna o jeansy. Ich historia sięga kilkudziesięciu lat, gdy na amerykańskich preriach można było spotkać prawdziwych kowbojów, i od tego czasu nosi się je w większości krajów świata.


rękawiczki zimowe
Opracował: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
W plecaku, jaki będziemy używać musi być miejsce, ażeby zaczepić raki oraz czekany. Na survivalowy wypad z pewnością najlepsze są plecaki taktyczne - link referencyjny. Dość łatwo go kupić w fachowym sklepie, którym są Militaria. Można to zrobić stacjonarnie, ale bardziej komfortowo jest online. Kolejnym elementem, o jakim powiedzieliśmy we wstępie, a jaki jest obowiązkowy w górach zimową porą, są rękawiczki zimowe. Rękawiczki oczywiście można dopasować do kurtki zimowej lub innych dodatków, takich jak czapka, lecz najbardziej ważne, żeby były wybrane dopasowane pod kątem funkcjonalnym. Nie warto sugerować się chwilową modą, ponieważ to do niczego nie prowadzi. Rękawiczki zimowe są w stanie być obszyte futerkiem, także mogą być wyposażone w różnorodnego rodzaju ozdoby. Najistotniejsze jednakże zadanie jest takie, by zapewniały ciepło, jak i ochronę przed śniegiem i zimnem.
Jak nasze dłonie dosyć łatwo i dość szybko marzną, to najlepiej wybrać rękawice, jakie są dodatkowo ocieplone od wewnątrz delikatnym materiałem. Powinny gwarantować najlepszą ochronę przed silnym wiatrem, jaki sprawia, że odczuwana przez nas temperatura jest jeszcze niższa niż pokazują termometry. Rękawiczki powinny być koniecznie dopasowane, jednakże nie mogą powodować ucisku, gdyż będzie przeszkadzać to w normalnej swobodzie ruchu dłoni i każdego palca z osobna. Podobnie jak plecaki, tak samo rękawiczki zimowe warto kupić w profesjonalnym sklepie, jakim są Militaria .

Jeśli taka problematyka Cię intryguje, to kliknij ten link, ponieważ bardzo pokrewne tematy zawiera właśnie ten serwis. On też jest wartościowy.

Dzięki temu mamy gwarancję, że zakupiony przez nas produkt będzie najwyższej jakości.
19/09/01, 07:40:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.