Kolczyki stworzone z bursztynu - czyli, kolczyki zrobione wraz z klasą!

Bursztynek to tak zwana kopalna żywica, pochodząca z drzew iglastych, która znana jest człowieczkowi od bardzo wielu, wielu lat. Jak to się okazuje, samych odmian tego konkretnego surowca istnieje w okolicy 60, choć przeciętny człowiek nie odróżnia ich, koncentrując się na fakcie, jak on wygląda i najczęściej w jaki sposób prezentuje się na różnego odmianach biżuterii, wewnątrz tego na interesujących nas dzisiaj kolczykach.
kolczyki z bursztynu
Opracował: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com


..


Biżuteria na letnie festiwale
Opracował: Diva
Źródło: Diva


Kolczyki z bursztynu mają możliwość przybierać niewiarygodnie różne formy i posiadać bardzo różne dodatki, które uzupełniają bursztyn, albo nawet akcentują go, wydobywając jego naturalne piękno. Tego typu biżuteria może posiadać każdziutki rodzaj "rdzenia", czyli elementu, na którym wspomniany bursztyn razem z dodatkami jest zamieszczony. Może to być wszyściutko - żółte oraz bielutkie złotko, sreberko, żelazo, metal i cokolwiek może się nadawać, do wkładania do uszu. kolczyki wraz z elemencikami bursztynu jak to już napomknęliśmy mogą posiadać różne kształty, takie jak dla przykładu: kwiatki, łezki, czy też kuleczki, nie wspominając już o kolczykach, typu "Handmade", które tworzone bywają własnoręcznie, a które dzięki temu mają indywidualne wzornictwo, często niewiarygodnie bogate oraz przystosowane do nas samiutkich.

Jeżeli przedstawiony artykuł zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, ponieważ możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj - wejdź na ten link i poczytaj więcej.

Dobrze jest wspomnieć, iż ceny za tego rodzaju biżuterię są niewiarygodnie różne - wszystko zależy od rodzaju wspomnianego rdzenia, oraz wielkości samego bursztynu.
Zazwyczaj jednak za maluteńkie kolczyki rodzaju ćwieki stworzone ze srebra, zapłacimy w obszaru pięćdziesięciu złotówek, jednakże jeśli chodzi o te konkretne rodzaju "handmade" no to musimy się przygotować na bardziej wysoki koszt, nawet kilkunastu setek złotówek.
19/05/02, 07:54:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.