Co noszą katolicy pragnąc pokazać swoją wiarę?

Jest noszony przez wiele milionów ludzi. Nawet takich, którzy oddalili się od wiary w Boga czy też osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym świecie doceniany jest jako medalik, który przyczynił się do wielu nawróceń.
Osoby obdarzone dzięki niemu łaskami dały mu markę cudowny medalik oraz takim mianem jest on nazywany na całym globie. Posiadamy tu na myśli medalik Najświętszej Maryi Panny, jaki musimy nosić z ufnością dziecka, które bez końca nosi przy sobie zdjęcie swojej mamy. Zlecenie jego stworzenia dała sama Maryja w czasie objawienia się Jej św. Katarzynie Labouré w 1830 roku. Podczas tego wydarzenia wspomniana św. Katarzyna otrzymała polecenie przygotowania medalika, jaki będzie przynosił noszącym go (szczególnie na szyi) ludziom boże łaski. Warto także powiedzieć, że wzór cudownego medalika przekazała sama Matka Boska.

Przechodząc do meritum sprawy - ta proponowana strona prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało opracowane w artykule, który teraz czytasz.

Początkowo nazwa tego medalika była inna, jednak za sprawą licznych nawróceń uzyskał on bardziej zwięzłą nazwę.


telefon
Opracował: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com


kupić


Omawiany medalik ma wyznaczone wzory z dwóch stron, a każdy z zamieszczonych na nim elementów ma swą symbolikę. Na medaliku widoczna jest Maryja z rękami rozłożonymi. Palce Maryi są ozdobione pierścieniami, z których rozchodzą się promienie znaczące obfite łaski udzielane osobom, które o nie proszą. Druga strona medalika nie zawiera wizerunków żadnych osób, a jego przesłanie i wymowa oparta jest jedynie na symbolach. Należałoby dodać, że gorącym popularyzatorem cudownego medalika był św. Maksymilian Kolbe. W dużej mierze to akurat pośrednio dzięki Niemu dzisiaj jest on często rozdawany podczas mszy świętych.
Ludzie go biorą i zakładają na szyi wierząc, że przyniesie im on upragnione łaski. Może zostać zrobiony ze złotego kruszcu lub srebra, lecz wariant materiału nie ma tutaj znaczenia, gdyż najistotniejsza jest symbolika medalika.
22/12/01, 08:26:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.