Podstawowe zasady i regulacje prawne obowiązujące osoby sterujące dronami stosowanymi do filmowania i fotografowania

Ostatnie lata to bardzo duży wysyp przeróżnych latających sprzętów, zwanych popularnie dronami. W przemyśle i wojskowości od wielu lat znane są ich wielkie zalety, jednak jeszcze niedawno drony były bardzo drogie i trudne do zdobycia. Obecnie, gdy prostego drona można kupić już za niecałe sto złotych, a za półtora tysiąca można dostać mocno zaawansowany sprzęt, to i ceny i dostępność przestały być jakąś wielką przeszkodą. Z tego też powodu coraz więcej osób będzie je kupować w charakterze zwykłych zabawek, lecz są też tacy, którzy wykorzystują je w swojej pracy.
dron
Opracował: Jorge Sanz
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozpowszechnieniu tych urządzeń bardzo rozszerzyły się możliwości wykonywania fotografii i filmowania najróżniejszych imprez i uroczystości. Aktualnie sprzedawane drony do filmowania, np. najnowszy DJI Phantom 4: , umożliwiają uniesienie zaawansowanej kamery albo wymiennie, i obsługę tego wszystkiego przez operatora. Tym sposobem da się uzyskać fantastyczne ujęcia z większych wysokości, trudno się więc dziwić, że usługi takie zaczęły się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem.

Filmowanie z powietrza może być doskonałym sposobem na rozszerzenie zakresu swoich usług, lecz aby zająć się tym w pełni legalnie należy spełnić kilka warunków. W pierwszej kolejności trzeba kupić odpowiedniego drona, który poradzi sobie z zainstalowaną kamerą. Z powodu bezpieczeństwa powinno się wybierać niezawodne urządzenia, bo w razie jakieś usterki tylko sprzęt może całkowicie się zniszczyć, ale też jest spore ryzyko jakiś urazów w przypadku ludzi na ziemi.

Dowiedz się więcej tutaj: .

Może zainteresują ciebie także

Dron Phantom 4 jest zaskakująco łatwy w obsłudze

dron
Źródło: foter.com
Jeżeli lubimy widzieć to co ma miejsce z góry, lub pragniemy robić niesamowite zdjęcia naszej miejscowości, to koniecznie musimy się dowiadywać, w jaki sposób funkcjonują drony. Ma szansę się okazać, że są one tak proste w obsłudze, że nie będziemy myśleli o niczym innym jak o tym, by je zakupić oraz mieć szansę za ich pomocą poznawać rejony, które jeszcze niedawno nie okazały się być dla nas otwarte.


W przypadku usług komercyjnych niezbędne będzie posiadanie odpowiedniej licencji, która będzie potwierdzać umiejętności sterowania dronem i znajomość przepisów lotniczych. Póki co licencje nie są konieczne w przypadku lotów małymi dronami i niekomercyjnych, ale regulacje idą taką stronę, żeby wszyscy operatorzy musieli taki dokument mieć.

Równie interesujący artykuł znajdziesz po przejściu do serwisu www - przekonasz się, że jest niezwykle wciągający, więc zobacz go.

Przy nagrywaniu jakiś uroczystości trzeba zadbać jeszcze o kilka spraw.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to nie wahaj się oraz zobacz szczegóły na stronie (https://shoplet.pl/). Z pewnością stwierdzisz, że w tamtym miejscu też są to niezwykle ciekawe informacje.

Pierwsza to jest otrzymanie zezwolenia na latanie nad danym terenem, a drugą zgoda na możliwość rozpowszechniania wizerunku filmowanych osób.
19/11/19, 08:08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.