Jak dobrać maluchowi właściwe buciki?

Maluchom rozpoczynającym chodzenie warto zakładać buciki z cholewką sięgającą ponad kostkę. Trzewiki są ważne, bowiem malec ze słabo wykształconym zmysłem równowagi spaceruje w szczególny sposób. Maluch stawia szeroko nóżki z ugiętymi kończynami w stawach biodrowych oraz kolanach. Taka postawa upraszcza utrzymanie stabilności ciała. Dzięki sznurowaniu czy zapinaniu możemy buciki dobrze dopasować do nóżek dziecka (puszystych oraz szczuplejszych), co z pewnością ułatwi mu poruszanie się.

buty dziecięce
Opracował: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Półtrampki z wkładką ze skóry Buty dla maluchów, które zaczynają chodzić muszą mieć też odpowiednio usztywnioną tylną strefę buta z tak zwaną zakładką, która wspiera prawidłowe ustawienie stopy oraz zapobiega zniekształcaniu się butów. U dzieci charakterystyczne są wachlarzowato ustawione paluszki, z tej przyczyny buty powinny mieć rozległy czubek, który zapewni prawidłowe położenie stópki dziecka jak też swobodne poruszanie paluszkami. Cały bucik musi być mięciutki i giętki, zaś spody powinny łatwo się zginać. Sztywne spody narzucają nienaturalny chód – dziecko przestawia nóżki jak kaczka. Najlepsze są więc lekkie i sprężyste spody, jakie wspierają naturalny chód dziecka.

Dzieciom, które są już sprawne ruchowo, np. 4-latkom warto ubierać półbuty i buty dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty, zatem zagłębieniem pod piętą, utrzymującym ją w prawidłowym ustawieniu. 6-letnie panienki mogą już zakładać balerinki.

Zajmujący tekst? Zatem kliknij w poniższy link i doczytaj również (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/140-kierownice). Zapewne zaciekawią Cię kolejne wątki o tej tematyce. Będziemy wdzięczni, jeśli Ci się podoba.

Dzieci w wieku szkolnym, o ile mają zdrowe stopy, mogą nosić buty sportowe dziecięce. Opiekunowie nieświadomi etapów oczywistego rozwoju narządu ruchu potomka mogą się niepokoić śladem płaskiej stopy, który pozostawia malec na posadzce w łazience po kąpieli, tymczasem u dzieci do około 3–4 roku życia jest to naturalne.

Jeśli poszukujesz innych informacji na opisywany temat, to także rzuć okiem na (https://poldannet.pl/pl) pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Ok. 4–5 roku życia zjawisko to ginie, a więc nie jest defektem.


Może zainteresują ciebie także

Jak wybierać buty, ażeby były jak najbardziej komfortowe? Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Wiązanie butów
Opracował: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy dzień składa się z paru podstawowych i powtarzalnych działań, które wykonujemy w sposób automatyczny. Nie ma w tym w tym nic bezsensownego, w końcu dzięki temu podejściu możemy działać bardziej błyskawicznie i bardziej sprawnie. Pomimo to, czasem zbytni automatyzm prowadzi do mniej przemyślanych okoliczności. Znaczy to, iż jak jesteśmy już za bardzo przyzwyczajeni do konkretnych spraw, do tego wspomnianego wcześniej automatyzmu, to zapominamy, że są także odmienne możliwości. Trzeba je po prostu sprawdzić.

Klapki basenowe z materiału piankowego - American ClubWkładanie butów po starszym rodzeństwie grozi kłopotami zdrowotnymi. Każde dziecko chodzi odmiennie. Buty dopasowują się do indywidualnych cech stóp dzieci. U dzieci z deformacjami stóp obserwuje się zdeformowania, wykoślawianie butów. Dzieci nie powinny więc nosić obuwia po starszym rodzeństwie lub innych maluchach, aby ich stópki nie „odziedziczyły” defektów poprzednich użytkowników. Zdeformowane obuwie może zaburzać prawidłowy rozwój nóg, a niekiedy całej postawy.Big-star 174235 klapki japonki

20/06/11, 08:24:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.