Jak pracują centrale telefoniczne? Co więcej możemy się na ich temat dowiedzieć?

Czym tak naprawdę są centrale telefoniczne? Najprościej je opisując są to zespoły urządzeń, których najistotniejszym zadaniem jest połączenie abonentów konkretnej komunikacyjnej sieci.
call center
Źródło: pixabay.com


call center
Opracował: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com


Pełen system jest zmontowany z tak zwanych komutacyjnych urządzeń, które odpowiadają za prawidłowe połączenie wszystkich połączeń telefonicznych z dostępnymi urządzeniami pomocniczymi. To wszystko powinno zapewnić właściwą pracę centrali telefonicznej. Centrale telefoniczne ze względu na model urządzeń, które je tworzą można podzielić na nowoczesne, a więc typu cyfrowego i klasyczne, a więc typu analogowego. Takiego rodzaju kategoryzacja wynika również z tego, w jaki sposób połączenia i informacje są przekazywane.


Centrale telefoniczne posiadają też różnorodnego rodzaju zasilanie. Może to być zasilanie typu elektroenergetycznego, czyli takie, które bazuje na elektrycznej energii. Innym typem jest siłownia, która zaopatruje centralę telefoniczną w prąd elektryczny. Sygnałowe zasilanie sygnalizacji bazuje na tworzeniu sygnałów tonowych, które są możliwe do usłyszenia przez abonenta. Istnieje również zasilanie impulsowe, którego celem jest zasilanie cyfrowej łącznicy w ustalone układy sygnałów.
Tworzenie przemiennego prądu także odbywa się w różny system np. sygnałowe przetwornice, przetwornice tyrystorowe, tranzystorowe przetwornice. Natomiast w nowych, systemach cyfrowych używane są sygnały, które też są wytwarzane w sposób cyfrowy.
19/09/26, 22:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.