Moda na lumpeksy jest coraz bardziej powszechna. Dlaczego tak jest?

W sumie to popularność sklepów z odzieżą używaną obecnie już nie dziwi. To zainteresowanie taką odzieżą trwa już kilka lat, choć przez ten czas wiele rzeczy uległo zmianie. Dawniej nie każdy szanował te ubrania uważając, że są gorszej jakości, bo ”przechodzone”, w dzisiejszych czasach natomiast są one traktowane jako normalne sklepy odzieżowe. Mimo, że mają w ofercie towar second hand, to jest wysokiej jakości, a wybór jest spory. Odzież używana w największej liczbie przypadków przychodzi do nas z zachodu, jak Anglia i Niemcy i jest to ciekawa alternatywa dla „masówki”, jaką oferują różne sieci sklepów. Chcesz się tym zająć, pragniesz być jak importer odzieży używanej? Koniecznie czytaj dalej!
secondhand
Opracował: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Przez parę lat odmieniło się postrzeganie tego typu sklepów. Dawniej robienie zakupów tam było wstydem, obecnie ludzie z kasą poszukują tam naprawdę oryginalnej odzieży - sprawdź: hurtownia odzieży Dortex. Bo istotnie to w takich miejscach można odnaleźć rzecz unikatową, prawdziwy oryginał, identycznie, jak na targach staroci jesteśmy w stanie odnaleźć prawdziwy skarb. Nie powinno więc dziwić, iż kupowanie w lumpeksach to zwyczajna czynność, natomiast niezwykle istotnym argumentem jest również to, że można tam zakupić rzecz, jakiej nikt inny nie ma (odzież używana hurt).

Jednocześnie, chociaż ilość klientów wzrasta, to są oni coraz bardziej wymagający. To oznacza, iż osiągnięcie zadowolenia coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest bardziej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj koszulki z napisami.

Musisz więc zadbać o towar, lecz również o idealne warunki do zakupu. Z tego względu Twój sklep musi dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością znane sklepy odzieżowe. To już nie są czasy, gdy lumpeks mógł być zlokalizowany właściwie wszędzie, nawet w najbardziej beznadziejnych miejscach. Aktualnie nie da się tego zrobić po macoszemu, niezbędny jest więc branding marki, ładne wnętrze sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co także istotne najlepsza ekspozycja towaru.

Może zainteresują ciebie także

Krajowy biznes odzieżowy

garderoby
Opracował: KOMANDOR S.A.
Polska jeszcze kilka lat temu kojarzona była tylko ze Stadionem Dziesięciolecia, na jakim rozwijał się handel produktów z Chin. Taka opinia niestety niekorzystnie działała na nasz biznes odzieżowy, bo ani Europa wschodnia ani zachodnia zbytnio nie była zainteresowana naszymi produktami, chociaż zwykle na przykład bluzki damskie cieszyły się w kraju nadzwyczajną popularnością i były wybierane ze względu na odpowiednią jakość materiału. Także obecnie możemy znaleźć je w niezmienionej postaci w internecie, wpisując w wyszukiwarkę przykładowo hasło „bluzki damskie producent”.


Handel odzieżą używaną to przyszłość, lecz nie da się nic osiągnąć bez ambicji. Niezbędna jest konieczność ciągłego rozwoju, ulepszania swojej oferty, troska o każdego klienta. Jest bowiem tak, że ludzie z jednej strony pragną kupować jak najtaniej, ale z drugiej strony liczą na coraz większą jakość prezentowanej oferty. Zadaniem więc sklepów z odzieżą używaną jest pogodzenie tych dwóch pragnień. Jeśli to zrozumiemy mamy szansę na niezłe wyniki w tej branży.
19/11/17, 07:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.