Jakiego rodzaju wybrać buty dla małego dziecka? Jakie będą najbardziej odpowiednie? O czym należy pamiętać?

Na drodze ewolucji ludzie ze stworzenia, które poruszało się na podstawie czterech kończyn został istotą chodząca na dwóch nogach. To wtedy w sumie stopy pozostały najistotniejszą podporą ciała. Z powodu skomplikowanej budowy oraz funkcji, które pełnią, stopy są bardzo narażone na rozmaite urazy i schorzenia. Nawetniewielkie odchyły w ich konstrukcji mogą poskutkować wadliwymi postawami takimi jak skolioza czy dyskopatia. Mogą prowadzić do nich najczęściej różne złe nawyki, jak niedobre obuwie czy zła pielęgnacja. Jak chronić przed problemami?

nogi dziecka
Opracował: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebna jest wiedza i ukształtowanie się stopy od pierwszych miesięcy życia. Z weryfikowalnych badań wynika, że dziecko do nauki chodzenia może przygotować się już w łonie matki. Pcha, kopie i może uderzać stopami o stopy, to początek a nawet już pierwsza nauka. po przyjściu na świat maluchy szlifują te umiejętności, rozpoczyna się odepchnięcie od podłoża, obracają się, podnoszą sięw pierwszej kolejności do siadu, a potem do wstawania i w końcowym etapie chodzenia. W wieku 3-4 lat u dziecka rozpoczyna się wyodrębniać wgłębienie po wewnętrznej stronie stopy - .

Może zainteresują ciebie także

Skarpetki okazują się uzupełnieniem ubioru, dbaj by były eleganckie albo oryginalne - w zależności od wymogu chwili

Skarpetki
Opracował: Socktok
Źródło: http://www.socktok.pl/
Skarpety są prawie nieodłącznym elementem codziennego oraz uroczystego stroju każdego mężczyzny. Pasują do prawie każdego typu obuwia oraz ubioru, ale warto wiedzieć, jak je dobrać, aby rezultat nie okazał się zgrzytliwy i nieestetyczny.


Zaczyna się szybszy proces rozwoju układu kostnego, ale jednocześnie wolniejszy układu mięśniowego sprawia, że pojawia się zagrożenie dla stóp.

Zainteresowały Cię opisane tutaj wątki? Jeżeli tak, to dowiedz się (https://fabrykaoptyka.pl/) dużo wiadomości o tej tematyce. Kierunek utoruje Ci podany link.

Może dojść do ich osłabienia, szczególnie przy ograniczeniach ruchu wystąpić mogą wówczas bóle, bardzo szybkie męczenie, jak również uczucie odrętwienia. Od samego więc początku, czy są to buty damskie czy buty męskie, trzeba zapewnić dziecku swobodę ruchów nóżek. Wspaniale więc nie korzystać ubierania maluchów w opięte rajstopy, skarpety, a tym bardziej w nieprzystosowane buty.

Początkowo małe stópki z biegiem czasu stają się długie i szerokie, gdy na końcu są na tyle silne, że mogą dźwigać coraz większy ciężar - Wzmacniają się także ich drobne ścięgna i mięśnie. Jeśli jednak nie będą właściwie potraktowane, to będzie to do wyczucia w późniejszym czasie. Potem więc mogą uwidaczniać się rozmaite przykre wady, jak płaskostopie, stopa szpotawa czy wydrążona. Żeby zapobiec rozwojowi tego rodzaju dolegliwości koniecznie trzeba zadbać o stopy dziecka, już od początkowych miesięcy życia.
20/04/29, 07:39:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.