Czym kierujemy się przy wyborze ubrań najwyższego gatunku i dlaczego nie zawsze jest to kwestia poczucia piękna i elegancji

Są na Ziemi faceci, którzy chodzą na zakupy dopiero wtedy, gdy ich okrycie jest już tak zniszczone, że nie można go dalej używać. Pewnym rozwiązaniem powyższej sytuacji będzie kupno części garderoby wysokiego gatunku, czyli na przykład sztruksów wyjściowych za 150 złotych, a nie za zaledwie 50. Trzeba, co prawda, mocno się na początku wykosztować, ale będą one jak najlepiej służyć przez następne lata. W przypadku okrycia wierzchniego na jesień lub porę zimową, warto wziąć pod uwagę zakup kurteczki ze skóry.


Wystarczy odwiedzić pobliski hipermarket, który mija się co dnia w drodze do pracy lub załączyć laptopa i rozpocząć poszukiwania w internecie. A sklepy wirtualne dają klientowi duży wybór.
Dla niektórych najistotniejsze będzie to, czy kurtki są firmowe i czy pasaż handlowy gwarantuje rzetelną obsługę, a może jeszcze, czy rozdaje gadżety lub oferuje towary po promocyjnych cenach. Natomiast szybkie, czysto przypadkowe poszukiwanie w sieci może się na przykład sprowadzić do wystukania w klawiaturę zasłyszanego od przyjaciół hasła: kurtki skórzane ochnik. To, czy akurat transakcja dojdzie do skutku, zależeć będzie jednak od kilku czynników.


Fason musi pasować do postury klienta; ważne, aby jej zanadto nie pogrubiał. Pękate męskie brzuchy przecież już dawno stały się tematem żartów, rodzinnych docinek i kabaretowych występów.
Jedni chłopi docenią mnogie kieszenie umieszczone na przodzie, a drudzy wygodne zapięcia na zamek. Jedni zakupią nie zwlekając, a innych będzie interesował sposób czyszczenia, konserwacji oraz eksploatacji. Zawsze będzie liczyć się wygoda i rzetelność wykonania. Poza tym piękna kurtka ma mieć w sobie "to coś" i wywoływać zachwyt u wszystkich, którzy na nią popatrzą. Dobór koloru to czysta formalność, ale i kwestia poczucia piękna i elegancji.

Cóż, wieki temu Cyceron pisał : "O gustach się nie dyskutuje", a współcześnie można by dodać: "o tym dyskutują tylko kobiety". W przypadku odzieży otwartą kwestią pozostaje pytanie dotyczące metek. Czy wypada przechwalać się markową kurteczką i zawsze zawieszać ją na wieszadle tak, aby nikt nie przeoczył słów: kurtki skórzane ochnik, umieszczonych na podszewce? Zdecydowana większość odpowie, że nic w tym zdrożnego, ale znajdą się i tacy, którzy nie znoszą najróżniejszych napisów, przede wszystkim tych zamieszczonych na najbardziej widocznych elementach ubrania. Dla takich osób wszywka wyróżniająca rękaw ledwie dostrzegalnym napisem: kurtki skórzane ochnik będzie nie do zaakceptowania.
14-09-25 14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.